ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ & Video

ΜΝΑΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ ΣΤΑ ΕΠΑΛ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2019-2020

2ο ΕΠΑΛ Καλαμάτας Συμμετέχει στον εορτασμό για το 1821 με αναφορές στη διατροφή

Οι 1821 νεανικές ματιές ? Teens Eyes του  2ου ΕΠΑΛ Καλαμάτας μέσα στο πλαίσιο του προγράμματος του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου ?Καλαμάτα 1821-Δρόμοι Ελευθερίας? κάλεσεμαθητές και εκπαιδευτικούς στο σχολείο και μίλησαν για τη διατροφή των Ελλήνων κατά την Τουρκοκρατία και δοκίμασαν παρασκευάζοντας μαζί αυθεντικά φαγητά της εποχής ενώ υπήρξε συζήτηση για την εθελοντική συμμετοχή μας στο πρόγραμμα.  Απόσπασμα από το BEST-TV & (Video)

2ου ΕΠΑΛ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ  Βιωματικό μάθημα για την διατροφή επί Τουρκοκρατίας

Για την διατροφή των Ελλήνων επί Τουρκοκρατίας ενημερώθηκαν μέσα από ένα βιωματικό μάθημα, που πραγματοποιήθηκε στο 2ο ΕΠΑΛ Καλαμάτας, μαθητές της Καλαμάτας. Η συνάντηση έγινε στο πλαίσιο του προγράμματος «Καλαμάτα 1821:Δρόμοι Ελευθερίας». Απόσπασμα από το Μεσόγειος TV & (Video)

Σχολικό έτος 2018-2019

Απολογισμός του έργου του ψυχολόγου για τη σχολική χρονιά 2018/2019  new

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ & Video ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟΥ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ 2ου ΕΠΑΛ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΓΙΑ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ  ΕΝΕΕΓΥΛ ΕΙΔΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ - ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ    VIDEO Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑΣ 8-5-2019

φυλλαδιο εκδήλωσης

Το 2ο ΕΠΑ. Λ.  Καλαμάτας σας προσκαλεί  στην εκδήλωση με θέμα:

Άνθρωποι με δύο πατρίδες

Σάββατο 11 Μαΐου  2019 07:30 μμ  Πνευματικό Κέντρο Καλαμάτας

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μαθητικό φεστιβάλ Καλαμάτας "Κι αν ήσουν εσύ;"

Τα παιδιά μας παρουσίασαν ένα συγκλονιστικό δρώμενο...!Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά !!!

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς που μας επισκέφτηκαν στο πλαίσιο του προγράμματος "Αν ήσουν εσύ?"

"Καλλιεργούμε βιολογικά"

ΑΛΛΕΣ  ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 2018-2019

Συμμετοχή του σχολείου μας στο 9ο Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας.  Παρουσίαση εφαρμογής για κινητά από μαθητές της Β' τάξης του τομέα Πληροφορικής στο Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας.
2 ΕΠΑΛ Καλαμάτας: "Android Studio" Υπεύθ καθηγητής: Κωνστάνταρος Παναγιώτης

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ 2018- 2019 (στα ΜΕΤΕΩΡΑ)

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ 2018- 2019 (στο ΝΑΥΠΛΙΟ)

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ  ΠΕΡΊΠΑΤΟ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019 (στην ΠΑΡΑΛΊΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)